Środa, 08 października 2008
Aktualny numer NR 12 JESIEŃ/ZIMA 2007

Baron's Cafe


Bluberries
Baron's Cafe
Baron's Cafe
Bart Sadowski
2007-08-17

Bluberries
Baron's Cafe
Baron's Cafe
Bart Sadowski
2007-08-17

Bluberries
Baron's Cafe
Baron's Cafe
Bart Sadowski
2007-08-17

Bluberries
Sola po prowansalsku
Sola po prowansalsku
Bart Sadowski
2007-08-17

Bluberries
Okoń morski (sea bass) pieczony
Okoń morski (sea bass) pieczony
Bart Sadowski
2007-08-17

Bluberries
Stek wołowy z grilla
Stek wołowy z grilla
Bart Sadowski
2007-08-17


Jedna z najbardziej romantycznych restauracji – jak twierdzą mieszkańcy polskiej części Brooklynu – mieści się na Nassau Avenue. Za przyciemnionymi szybami widać ściany oświetlone lampkami z witrażowymi abażurami. Szczególnie jesienią miejsce to ma europejski klimat. Wymarzony na romantyczną randkę lub spotkanie z przyjaciółmi przy szarlotce i filiżance cappuccino w niedzielne popołudnie.
Właścicielką restauracji Baron’s Cafe jest Barbara Baron, rodowita warszawianka, która prowadzi firmę wraz z mężem od sześciu lat. Na pytanie o sukces – oboje odpowiadają jednomyślnie, że nie ma gotowej recepty. Aby restauracja dobrze prosperowała, ważna jest nie tylko doskonała kuchnia, ale również odpowiednia lokalizacja i ciekawy pomysł – mówi Barbara Baron.
 
Na brak klientów nie narzekają. Baron’s Cafe znana jest Polonii w Nowym Jorku ze względu na świetną kuchnię, miłą obsługę i ciepły klimat. W ciągu dnia miejsce to jest dobrą „przygodą kulinarną”, a wieczorem zamienia się w pub-kawiarnię, w której doskonale czują się młodzi. Szczególnie lubiany przez klientów jest ogródek z tyłu budynku. Większość odwiedzających Baron’s Cafe to młodzi ludzie, którzy przychodzą tu na filiżankę kawy i ciastko lub by porozmawiać przy lampce wina. „Wydaje się, że jest to szczególnie romantyczne miejsce. Znam wiele par, które poznały się właśnie tutaj, wzięły ślub i są do tej pory razem. To dobre miejsce dla zakochanych” – opowiada Barbara Baron.
 
Projekt wnętrza restauracji jest dziełem Andrzeja Gumieli, architekta, który projektował między innymi takie znane brooklyńskie kluby, jak Europa czy Exit.
 
Wystrój utrzymany jest w ciepłej kolorystyce, w której dominują żółcie i czerwienie, doskonale komponujące się ze ścianami z cegły.
Restauracja potrafi zaspokoić wybredne gusty kulinarne gości. Szef kuchni Simon – Czech wychowany w Niemczech – stara się wprowadzać do karty dań przysmaki różnych krajów europejskich. Podaje kacze udka na słodko – w cynamonie z pomarańczami, soczyste steki, grillowanego łososia i pstrąga czy ryby po prowansalsku. Tym, którzy lubią kuchnię południową, proponuje spaghetti czy owoce morza (krewetki i kalmary). Baron’s Cafe serwuje również dania polskie, a na specjalne zamówienie – staropolskie potrawy: królika, przepiórki, kaczkę w sosie pomarańczowym lub baraninę z sosem czosnkowym.
 
Obiad możemy zacząć od zupy, których restauracja proponuje cały szereg, począwszy od tradycyjnych polskich aż po popularną w Chorwacji i we Włoszech zupę z soczewicy, lub od sałatki z grillowanym kurczakiem czy łososiem, greckiej z fetą oraz sałatki z mozzarelli i pomidorów. Za obiad trzeba zapłacić od 10 do 25 dolarów.
 
Baron’s Cafe oferuje również śniadania i lunche – sałatki z dodatkiem mięsa lub ryb, kanapki z różnym nadzieniem, a także różnego rodzaju omlety mięsne lub wegetariańskie. Za śniadanie zapłacić trzeba 4 do 7 dolarów, a za lunch 5 do 9 dolarów (sałatka lub kanapki). W deserowym menu znajdziemy ciasta, w tym szarlotkę z cynamonem pieczoną w restauracji, lody z bitą śmietaną i syropem, koktajle oraz sorbety.
 
Wieczorni bywalcy Baron’s Cafe mogą liczyć na duży wybór alkoholi i drinków. Serwuje się tu piwo, drinki i koktajle alkoholowe, jak Baron’s Coffee (Irish Cream, Kahlua i Frangelico), South Beach drink (Rum Mango, Vanilla Vodka z sokiem z limonek i ananasa) oraz Cosmopolitana, mrożoną Margaritę i Pina Coladę.
 
Każdego roku, w Święto Dziękczynienia Baron’s Cafe zaprasza na tradycyjnego indyka, a w chłodne jesienne dni na grzańce z wina lub piwa i dobrą muzykę.
 
Baron’s Cafe
97 Nassau Avenue
Brooklyn, NY 11222 

dodajdo.com


 
napisany przez 11:08 29-02-2008 Tomek

Hej WIki., Lepiej w Stanach, czy u nas było lepiej? :)

Artykuły z numeru:
NR 12 JESIEŃ/ZIMA 2007

Najczęściej czytane





Magazyn Twój Dom dostępny jest w polonijnych sklepach w USA lub w prenumeracie. W Polsce można go nabyć w salonach EMPiK

Copyright © 2007 by magazyntd.com



W serwisie startups mozna znalezc wiele ciekawych projektow. Miedzy innimi sa to projekty lansik, a takze nasza klasa.